https://www.high-endrolex.com/41 Medicis Jobboard | Anuncio - Médico MPR - CAUTAM MEDICI DE MEDICINA DE RECUPERARE PENTRU FRANTA - Diverses régions - Francia

MEDICIS CONSULT

FR 54, rue Lhomond
75005 - PARIS, Francia

Informaciones complementarias

Medicis Consult est un cabinet de conseil en recrutement spécialisé dans le domaine médical en Europe.

Dernières références :

Centres

Ver el perfil
MEDICIS CONSULT Contacto

CAUTAM MEDICI DE MEDICINA DE RECUPERARE PENTRU FRANTA

Diverses régions / Francia 19/06/2015

Elementos principales

  • Especialidad - Médico MPR
  • Ciudad - Diverses régions
  • País - Francia
  • Tipo de categoría profesional propuesta - Praticien Contractuel
  • Experiencia - Júnior (- de 5 años de experiencia)
  • Remuneración - 4000 Euros

Descripción

// Haga click en el siguiente botón para traducir este anuncio

Medicis Consult, cabinet specilizat in recrutare medicala, infiintat la Paris in anul 2009, propune contracte pentru MEDICI SPECIALISTI, in regim salariat, in spitale publice sau clinici private din Franta.

Pana in prezent, cabinetul nostru a intermediat peste 200 de contracte pentru medici specialisti din mai multe tari din Europa.

Medicis Consult cauta MEDICI DE MEDICINA DE RECRUPERARE pentru spitale publice din Franta.

Oferte disponibile:

Un spital public din regiunea PICARDIE. Este un spital regional, dar are marimea si importanta unui spital universitar. Cu o capacitate totala de 980 paturi, este cel mai important spital public din Picardie.

Mai bine de 130 de medici specialisti si peste 70 de rezidenti compun echipa medicala a spitalului.

Dotarile spitalului

  • 1 bloc operator, 12 sali de operatie
  • 1 salle de supraveghere post-operatorie, 25 de paturi
  • 1 salle de cezariene in urgenta
  • 1 salle mica chirurgie
  • 4 sali de endoscopie
  • 5 sali de radio dintre care 3 prin numerizare directa
  • 2 CT si 1 RMN
  • 1 mamograf numeric, 1 ostéodensitometru
  • 2 acceleratoare de particule
  •  13 ecografe doppler (color)
  • 1 farmacie, 1 sala de sterilizare, 1 bula pt chimoioterapie
  • 1 serviciu de anatomie patologica
  • 1 laborator polivalent de biologie

Descriere post de Medic de recuperare

Pacienti adulti internati, necesitand reeducare intensiva sau multidisciplinara (ergoterapie, ortofonie) in serviciu specializat (locomotor si neurologie)

Reeducare medicala transversala a pacientilor internati, la cererea serviciilor medicale (in special neuro-vascular)

Consultatii de specialitate pentru pacienti externi si pentru pacienti dupa spitalizare

Prezentarea serviciului de reeducare

Spitalizare completa 26 paturi

Serviciu medico-tehnic transversal

2 sali de ergoterapie

1 sala de ortopedie pentru confectionarea de orteze

2 sali mari de reeducare

5 sali mici de reeducare

1 piscina

1 sala de ortofonie

In serviciu exista un medic specialist norma intreaga (seful de sectie specializat pentur copiii cu handicap motor)

1 medic specialist jumatate de norma in medicina de recuperare

1 medic specialist jumatate de norma in medicina polivalenta

Se ofera:

Contract de Praticien contractuel

salariu de 4000 euro NET/luna + Garzile remunerate suplimentar

Ajutor pentru cazare in primele luni de lucru

Persoana de contact este Madalina CODICA. O puteti contacta pe mailul profesional: m.codica@medicis-consult.com sau pe retelele sociale

Volver